www.kraxnet.cz Xnet.cz | XNet Blog | Administrace | Railshosting.cz  

XNet Wiki Encyklopedie návodů, postupů a informací pro často řešené problémy

 

Jak zaregistrovat novou doménu

Zkuste si vymyslet nějaké doménové jméno, např. název vaší firmy, produktu či takový název, který dobře vystihuje obsah Vašich stránek a činností.

Doménové jméno je registrováno vždy v určité doméně nejvyšší úrovně (TLD – top level domain), např. cz, com, net, org, eu, sk

Doménové jméno smí obsahovat pouze znaky anglické abecedy, čísla a pomlčku.

Příkladem doménového jména je např. “xnet.cz”: doména druhé úrovně xnet.cz je registrována v TLD cz.

Ve vlastní doméně si může zřizovat domény v dalších úrovních, např. www.xnet.cz, wiki.xnet.cz

Na www.xnet.cz vložte název požadované domény a okamžitě bude ověřeno, zda je doménové jméno syntakticty správné a zda je volné pro novou registraci. Zároveň se doménové jméno zkontroluje ve všech ostatních TLD, ve kterých zajišťujeme registraci.

V dalším kroku si můžete vyberet a objednat k doméně hostingový balíček. Hostingem se rozumí provoz Vašich webových stránek, emailových schránek a další služby. K většině doménových balíčků dáváme zdarma i hosting EASY PACK.

Poté budete vyzváni k registraci Vaší osoby do systému XNET jako objednatel. Nakonec vyplníte fakturační údaje plátce poplatků za registraci domény, případně hosting a zobrazí se rekapitulace objednávky. Po jejím odeslání se Vám zobrazí informace o možnostech úhrady.

Pokud nemůžete doménu objednat přes web, můžete tak učinit poštou nebo emailem. Stačí jen vyplnit a odeslat tento formulář (alternativní způsoby objednávání domén považuje sdružení CZ.NIC ve své certifikaci registrátorů jako významné, proto jsme tuto možnost byli nuceni zavést)