www.kraxnet.cz Xnet.cz | XNet Blog | Administrace | Railshosting.cz  

XNet Wiki Encyklopedie návodů, postupů a informací pro často řešené problémy

 

Jak převést doménu k XNETu

Na www.xnet.cz vložte název Vaší domény a po ověření klikněte na převod. Po vyplnění fakturačních údajů Vám vystavíme výzvu k úhradě poplatku za převod a prodloužení domény. Při převodu je doména automaticky prodloužena o jeden rok za cenu běžného prodloužení. Za samotný převod se tedy nic navíc neplatí.

Po přijetí Vaší úhrady zahájíme proces převodu a sdělíme Vám jaké úkony jsou nutné pro dokončení převodu domény (nejčastěji to bývá odemčení domény a získání autorizačního klíče). U cz domén Vám necháme zaslat autorizační klíč automaticky na email držitele, který je uveden v rejstříku domén.

Po vykonání nezbytných úkonů doménu převedeme a prodloužíme.

Pokud jste s převodem domény objednali i webhosting, předaktivujeme Vám hostingový balíček. V centru administrace si pak můžete zřídit a nastavit nové emailové schránky a další služby. Protokolem FTP pak nahrajete Vaši webovou prezentaci na náš server a jakmile budete připraveni převod dokončit, požádáte nás o plnou aktivaci balíčku. My převedeme doménu na naše jmenné servery a tím se hosting u nás stane plně aktivním.