www.kraxnet.cz Xnet.cz | XNet Blog | Administrace | Railshosting.cz  

XNet Wiki Encyklopedie návodů, postupů a informací pro často řešené problémy

 

Jak objednat free Ruby on Rails hosting

Pro všechny, kteří si chtějí vyzkoušet jak funguje nasazení a provoz Ruby on Rails aplikací na serveru, připravila společnost KRAXNET, s.r.o., provozovatel největšího Rails hostingu v České republice (Railshosting.cz), Rails hosting zcela zdarma. Technologicky je hosting řešen pomocí modulu do webového serveru Apache: Phusion Passenger, neboli mod_rails.

Webhosting si můžete objednat na adrese http://free.railshosting.cz.

(Pokud již máte uživatelský účet v administračním systému Xnet (http://admin.xnet.cz), přihlašte se do vašeho běžného účtu a pak načtěte adresu http://free.railshosting.cz v prohlížeči.)

Do formuláře zadejte základní kontaktní údaje a název vašeho projektu, který bude pak součástí URL vaší aplikace (http://jmeno_vasi_aplikace.free.railshosting.cz). Po odeslání formuláře zpracujeme vaši objednávku do druhého dne a vytvoříme pro vás:

  • Virtuální server s podporou mod_rails (Phusion Passenger)
  • Databázi MySQL
  • SSH účet
  • SSH klíč pro autorizaci připojení k repositáři např. na serveru Github

Průběh aktivace free Rails hostingu můžete sledovat v administračním rozhraní XNet, kam se přihlásíte uživatelským jménem a heslem uvedeným při registraci účtu.

V administračním rozhraní též k účtu nahrajte váš veřejný SSH klíč. Pokud zatím žádný SSH klíč nemáte, postupujte prosím podle návodu v článku Guides: Providing your SSH Key.

Po dokončení aktivace vám zašleme e-mail s podrobnými instrukcemi pro zprovoznění vaší aplikace a s dvěma soubory:

  • deploy.rb—Slouží ke konfiguraci nástroje Capistrano na nasazení aplikace na server
  • git.key —Veřejný klíč pro autorizaci Git serveru či jiného repositáře

Oba soubory si můžete také stáhnout v administračním rozhraní vašeho účtu. Postup pro nasazení aplikace na server naleznete v článku Jak nastavit aplikaci pro deploy pomocí nástroje Capistrano.

Projektu free.railshosting.cz je zatím vyhrazen jeden server IBM BladeServer v konfiguraci 2×Xeon 3.0Ghz, 4GB RAM, 2×250Gb disk. Jako operační systém je nainstalováno FreeBSD, webserver Apache s podporou Phusion Passenger (mod_rails). Na serveru jsou instalovány nejnovější Rails a kolekce důležitých Ruby Gemů (jejich seznam naleznete v administračním rozhraní).

Limity na provoz služby jsou 1GB pro diskový prostor a 5GB pro měsíční datový přenos. Nehodláme vás v rozumné míře nijak omezovat, chceme, abyste si mohli Rails a jejich provoz na stabilním hostingu v klidu vyzkoušet a budeme se vám snažit např. doinstalovat dodatečné Ruby gemy, a podobně. Budeme-li však mít podezření na zneužívání služby nebo její využití k nezákonným účelem, budeme nuceni váš účet okamžitě deaktivovat nebo zcela zrušit.